top of page

Rabka dzieciom

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland jest oferuje mnóstwo atrakcji rozrywkowych, typowych dla wesołego miasteczka. Znajduje się tutaj m.in. diabelski młyn, z którego można obejrzeć panoramę Rabki, karuzele dla dzieci i dla dorosłych, zadaszony tor gokartowy, Auto Bugi, kolejka Safari Train, zadaszony Rura Park, pontony na wodzie, wodna przejażdżka Ice Race, kolejka górska, autoskoternia, Dom Śmiechu, Pałac Wampirów i wiele innych.

W miejscu dzisiejszego Rabkolandu, znajdował się dawniej lunapark Alibaba. W 1999 r., Pan Eugeniusz Wiecha, stworzył w tym miejscu park, który obecnie jest miejscem szczególnie lubianym i wyjątkowym dla dzieci. Rabkoland, od samej bramy wejściowej, wskazuje dla kogo został stworzony – dla dzieci, tych z Rabki-Zdroju oraz tych, które przyjeżdżają tutaj z całej Polski oraz zagranicy.

Do najciekawszych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, należą:

  • jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu

 

  • Dom Rekordów i Osobliwości 

 

  • Odwrócony Dom

 

 

Na terenie Rabkolandu znajdują się:

  • punkty gastronomiczne

  • lodziarnia

  • kiosk z pamiątkami

  • toalety

 

Specjalnością Rabkolandu są imprezy, których zdecydowanie nie można nazwać zwyczajnymi:

 

  • mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia

  • mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy

  • mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowych (istnieje możliwość zdobycia prawa jazdy na klozet)

 

 

Rabkoland czynny jest codziennie 

MAJ - SIERPIEŃ w godz. 1000- 1800  
WRZESiEŃ w godz. 1000- 1700

Aktualności z Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland można znaleźć na stronie: www.rabkoland.pl

 

Rabkoland

inne atrakcje...

Teatr Lalek Rabcio

Po II wojnie światowej w Polsce odnotowano mnóstwo zachorowań na gruźlicę. Z tego względu pilne okazało się stworzenie ośrodka do leczenia chorób płuc. Ze względu na niezwykle korzystne uwarunkowania klimatyczne oraz dogodne położenie postanowiono, iż główny ośrodek leczenia umiejscowiony zostanie w Rabce i tak też się stało. Zorganizowano więc tutaj Państwowy Zespół Sanatoriów Przeciwgruźliczych. Od roku 1947 rozpoczęto otwieranie kolejnych sanatorów, których powstało w sumie 18. Aby dzieci, przebywające w sanatoriach, mogły kontynuować naukę również w czasie leczenia, powołano Referat Pedagogiczny, przy którym w 1949 roku utworzono teatr lalek nadając mu – podczas pierwszego przedstawienia - imię „Rabcio Zdrowotek”. Pierwsze przedstawienie odbyło się 12 listopada 1949 roku. Było ono adaptacją baśni Marii Konopnickiej pt. „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Przedstawienia początkowo były prezentowane wyłącznie w sanatoriach w Rabce, ponieważ teatr nie posiadał swojego lokum. Jednak z biegiem czasu udało się rozwiązać tę sytuację. Początkowo scena teatru znajdowała się w willi „Gwiazda”, następnie w budynku tzw. „Starej Szkoły” przy ul. Podhalańskiej 6. Od roku 1990 scena Teatru Lalek „Rabcio” znajduje się obok Kościoła pw. Św. Marii Magdaleny, na ul. Orkana 6.

Teatr Lalek Rabcio, na przestrzeni lat, zyskał widownię nie tylko w Rabce-Zdroju, ale również poza nią. Jest znany w całej Polsce, ale również zagranicą. Swoją sławę zawdzięcza wyjątkowo dobranemu repertuarowi, licznym podróżom oraz udziałom w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż przedstawienia są adresowane nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych.

Dobór prezentowanych sztuk jest wyjątkowo selektywny. Mimo to w repertuarze nie brakuje dobrze wszystkim znanych i lubianych autorów dziecięcej literatury z kraju i zagranicy: Marii Konopnickiej, Marii Kownackiej, Kornela Makuszyńskiego, Janusza Korczaka, Hanny Januszewskiej, Janj Brzechwy, Ewy Szelburg-Zarębiny, Carla Collodiego, Jana Christiana Andersena, Lewisa Carolla, Antoine de Saint-Exupery, braci Grimm, Alana Alexandra Milne, i wielu innych.

Teatr ma bardzo bogatą historię, nie brak w jego przypadku, różnego rodzaju zmian i zawirowań z nimi związanych. Jednak jego cel, myśl przewodnia oraz wszelkie podejmowane działania nadal, od ponad 60 lat, pozostają niezmienne, ponieważ na spektakle czekają mali widzowie.

Szczegółowa historia Teatru Lalek „Rabcio” oraz aktualny repertuar jest dostępny na stronie:www.rabcio.region-rabka.pl

W Rabce-Zdroju jest wiele miejsc, dzięki którym na każdej dziecięcej twarzy pojawi się uśmiech. Są to m.in.:

Place zabaw – aktualnie w Rabce-Zdroju można odwiedzić 2 place zabaw. Place są wyposażone w nowe, atrakcyjne dla dzieci budowle i urządzenia w żywych kolorach. Dodatkowym atutem jest lokalizacja każdego z nich - obydwa znajdują się w Parku Zdrojowym: obok Tężni Solankowej i Pijalni Wód Mineralnych oraz nieopodal altany "Pod Grzybkiem".

Kucyki oraz przejażdżki dorożkami latem, a saniami zimą – w okolicy Deptaku i Fontanny ze słoniami dzieci mogą skorzystać z oferty przejażdżki kucykiem lub wspólnie z rodzicami zwiedzić Rabkę dorożką, a zimą saniami. Jest to niewątpliwa atrakcja, z której dzieci i rodzice chętnie korzystają.

Małpi Gaj – w budynku Domu Handlowego „Steskal” (dawniej „Gazda”) przy ul. Chopina na najmłodsze dzieci czeka Małpi Gaj. Jest to miejsce składające się z dwóch pomieszczeń. Zabawa tutaj jest znakomitym sposobem na spędzenie czasu aktywnie, wesoło, w towarzystwie innych dzieci.  I, co najważniejsze dla każdego rodzica, Małpi Gaj jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla najmłodszych. Godziny otwarcia: 10.00-19.00; tel. 785 442 225. Więcej informacji na stronie www.malpigaj.com

Skate Park – jest to specjalnie przygotowany plac przy ulicy Jana Pawła II, gdzie młodzi ludzie jeżdżący na dwóch, czterech i ośmiu kółkach mogą doskonalić swoje umiejętności wykonując na zamontowanych tam elementach różnego rodzaju ewolucje.Lodowisko oraz górka do jazdy na sankach – obydwa te miejsca znajdują się przy ul. Orkana, obok Stadionu Miejskiego. Lodowisko jest czynne w sezonie zimowym; istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni łyżew. Górka zjazdowa znajduje się w odległości ok. 50 m od lodowiska.

bottom of page